Кошик

Дякуємо за виявлений інтерес до нашої компанії. На даний момент ми не можемо обробляти замовлення та відповідати на повідомлення, оскільки за графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем. Ви можете отримати консультацію за телефоном Київстар 098-33-77-875, Vodafone 050-33-77-875.

+380 (67) 467-48-47
Менеджер Юрій

Як правильно підібрати утеплювач для утеплення стін будинку під штукатурку?

Як правильно підібрати утеплювач для утеплення стін будинку під штукатурку?

     Пінопласт.

Одна з основних проблем у виборі пінопласту - це величезна кількість виробників. Серед них є великі, системні компанії, які стежать за якістю, і маса дрібних, які не завжди чесні з покупцем. Тому, якщо ви хочете купити пінопласт дешево -то головний принцип повинен бути: "Довіряй, але перевіряй". Не полінуйтеся, візьміть звичайні ваги, (можна навіть кухонні до 15 кг) і зважте пачку. Знаючи обсяг (в м3) і вага (у кг) пачки розрахуйте щільність матеріалу. Щільність (кг) =вага (кг) / об'єм (м3). Мінімальна щільність пінопласту , яку ми рекомендуємо для використання в утепленні будинку мокрим штукатурним методом - це 13 кг/м3. Оптимальною щільністю буде та, яка вказана в Гості - 16-17 кг/м3. Продукцію меншої щільності використовувати під штукатурку не варто. Є ризик розшарування плити утеплювача під впливом ваги штукатурного фасаду, вітрових навантажень і перепаду температур при замерзанні-відтаванні. Слід звернути увагу і на зріз матеріалу: кульки пінопласту повинні щільно (без утворення порожнин) прилягати один до одного; розмір шариків не повинен сильно відрізнятися.

Пінопласт має низьку паропроникність і пористу структуру, тому його краще використовувати в тих випадках, коли є впевненість, що в утеплювачі не буде конденсуватися волога. При великій кількості конденсату - він не зможе випаруватися і буде сприяти виникненню цвілі і грибка, а так само, замерзаючи взимку, буде руйнувати утеплювач. Особливо пінопласт не рекомендується використовувати для утеплення цоколя і фундаменту, де він буде "тягнути вологу". З плюсів можна відзначити:

  • високі теплоізоляційні характеристики
  • пінопласт найдешевший з розглянутих нами матеріалів
  • вартість монтажу штукатурного фасаду з використанням пінопласту на 15-20 грн нижче
  • пінопласт - легкий матеріал: - тому можна використати дешевий дюбель-парасольку з пластиковим цвяхом армованим
  • вартість будівельних сумішей для приклеювання і армування пінопласту нижче, ніж, наприклад, для базальтової вати.

    Базальтова вата

У випадку з базальтової ватою питання вибору виробника значно спрощується. Вартість виробництва утеплювач на основі базальтового волокна досить висока, і далеко не кожна компанія може дозволити собі побудувати завод по його виробництву. Тому в Україні представлено всього чотири виробника. Всі вони виробляють якісний утеплювач і за останній рік у нас не було жодної рекламації або негативного відгуку клієнта про продукт. Основним моментом, на який слід звернути увагу при виборі базальтового утеплювача для штукатурного фасаду є щільність і зусилля на розрив шарів. Необхідно, щоб утеплювач був легкий, але при цьому міг витримувати навантаження від власної ваги, ваги армування і фінішного шару, а так само мав достатню міцність, щоб чинити опір вітрового відсмоктування, який зростає із збільшенням висоти будівлі. На сьогоднішній день виробники досягають необхідних характеристик при щільності утеплювача в 135 кг/м3. Це, на наш погляд, оптимальний варіант. Є фасадні утеплювачі, які можна використовувати під штукатурку і з меншою щільністю. Але тут необхідно зважувати всі "за" і "проти" - так як вартість таких матеріалів знижується незначно, а ризики отримати недовговічний фасад зростають. Фасадний утеплювач з високою щільністю - 145 кг/м3 використовують на висотних будинках з підвищеними вимогами до міцності матеріалу.

До позитивних якостей базальтового утеплювача можна віднести:

  • відмінну паропроникність - стіни з таким утеплювачем будуть "дихати", і конденсат зможе випарується
  • високі теплоізоляційні властивості
  • утеплювач на основі базальтових волокон є негорючим
  • матеріал екологічно чистий і інертний до мікроорганізмів
  • хороші шумоізоляційні властивості

Таким чином базальтова вата є одним з найкращих варіантів для використання в утепленні стін будинку мокрим штукатурним методом.

Не рекомендується використовувати базальтову вату для утеплення фундаменту і цоколя. В цих місцях є велика ймовірність постійного впливу вологи, яка негативно впливає на теплозберігаючі та міцнісні характеристики утеплювача. Так само варто відзначити, що, в слідстві порівняно великої ваги, базальтова вата більш вимоглива до якості клею і армування. Кріпити механічно цей утеплювач необхідно з використанням дюбель-парасольки з металевим цвяхом з термоголовкою.

 

Екструдований пінополістирол (XPS)

При виборі екструдованого пінополістиролу перше, на що варто звернути увагу - це зовнішній вигляд. Якість пінополістиролу безпосередньо залежить від вихідної сировини і зробити нормальний продукт з посередніх компонентів неможливо. Тому, якщо плита XPS неоднорідна на зрізі, з "задираками" на торцях, має різну товщину по плиті, перекручена "вертольотом" - то від покупки такого утеплювача краще відмовитися. Якщо виробник не зміг домогтися якості в геометрії матеріалу - то що говорити про технічні характеристики.

Якісний екструдований пінополістирол має ідеальну геометрію плити, однорідну дрібнозернисту структуру на зрізі. На фото нижче видно осередку якісного пінополістиролу під мікроскопом.

Завдяки однорідній структурі матеріалу з замкнутими осередками екструзія володіє практично нульовим водопоглинанням і високою стійкістю до мікроорганізмів. Крім того цей утеплювач, при своїй легкості, здатний витримувати величезні навантаження на стиск. Він настільки міцний, що його використовують при будівництві злітно-посадкових смуг і залізничних шляхів. Деякі виробники роблять поверхню плити утеплювача шорсткою, "вафельної" або з канавками. Це крок необхідний у тому випадку, коли ви будете кріпити екструдований пінополістирол на стіну за допомогою клею. Шорстка поверхня покращує адгезію. Колір екструзії не грає жодної ролі - це всього лише привід виділитися виробнику.

 

 

Кріпити екструдований пінополістирол до стіни за допомогою клею на цементній основі або спеціальної клей-піни. До бітумної гідроізоляції фундаменту краще фіксувати за допомогою спеціальної мастики без розчинника. - так як екструдований пінополістирол боїться контакту з органічними розчинниками.

Якщо ви придбали XPS з гладкою поверхнею та збираєтеся фіксувати його за допомогою клею - обов'язково зробіть на плиті борозенки з допомогою великої шкурки або пилки з дрібними зубами. У разі використання пінополістиролу утеплення підлоги це робити не потрібно.

Таким чином можемо зазначити, що екструзійний пінополістирол має:

  • відмінними здібностями теплозберігаючими
  • високою міцністю
  • інертністю до мікроорганізмів
  • низьким водопоглинанням
  • низькою вагою
  • екологічно чистий

Ці характеристики роблять XPS ідеальним утеплення підлог, цоколя і фундаменту будівлі. До мінусів можна віднести: - низьку паропроникність матеріалу, що робить його не найкращим вибором для утеплення стін, - максимальну температуру використання до +75 градусів і низьку стійкість до органічних розчинників.

Загалом, можна зробити наступні висновки: для утеплення стін мокрим штукатурним способом краще всього підходить базальтова вата. Якщо ви обмежені в засобах, то можна використовувати і пінопласт, але обов'язково хорошої якості з щільністю не менше 13 кг/м3. Для утеплення цоколя і фундаменту кращим вибором буде екструдований пінополістирол.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner